İthalat - İhracat

İthalat - İhracat

İthalat ve İhracat

Lion Danışmanlık şirketi, Balkanlarda uluslararası şirket kurulumu, oturum izni ve yatırım konularında hizmet vermek üzere 2018 yılında şubeleşmeye başlamıştır. 

Belgrad’da faaliyet gösteren uluslararası muhasebe ve hukuk bürosu iş ortaklarımız ile hızlı, güvenilir ve ihtiyaçlarınıza özel çözümlerle hizmet vermekteyiz.

Hedeflerinize en uygun yatırım kanalının belirlenmesinden, gayrimenkul araştırması ve seçimine, uluslararası şirket kurulumundan, şirket ortakları ve personellerinin oturum ve çalışma izinlerine, hukuki ve mali konulardan, ticari faaliyetlere yönelik vergi optimizasyonuna, denetim süreçleri de dahil olmak üzere, yaşanabilecek tüm zorlukları tecrübemiz yardımıyla kolay ve zahmetsiz bir şekilde işinizi sonuçlandırıyoruz.

Lion Uluslararası Danışmanlık tecrübesi ve güvenilirliği ile ithalat ve ihracat yapmakta, Balkanlar'da yurtdışı pazarlarına açılmak isteyen yerli üreticilerin ihracat işlemleri için aracılık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yurt dışında Belgrad’da faaliyet gösteren uluslararası muhasebe ve hukuk bürosu iş ortaklarımız ve sahip olduğumuz yurt dışı pazar deneyimiyle bu hizmeti her geçen yıl daha fazla firmaya vermekteyiz.

Devamlılığı olan projelerde ise distribütörlük anlaşmaları ile bu süreç daha da sağlamlaştırılarak devam etmekte ve partnerliğe dönüşmektedir.

Bununla birlikte ithalatını yaparak Türkiye Distribütörlüğünü üstlendiğimiz firmalar da bulunmaktadır.

Yaptığımız aracılık hizmetlerinde yüksek kar gütmekten ziyade oluşan masraflar ve belirli oranda bir komisyon alınmaktadır.

Düzenli olarak ihracat yaptığımız ülkeler:

Sırbıstan, Makedonya, Belarus, Rusya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Moldovya. v.b.

Bu hizmeti dışarıdan almayı tercih eden firma gruplarından bazıları:

  • Yılda sadece birkaç kez ithalat veya ihracat işlemi yapan firmalar​
  • Şirket kuruluş ve yapısı gereği dış ticaret işlemi yapma yetkisi olmayan firmalar
  • İhracatçı firma olmak için gerekli koşulları yerine getirememiş fakat hali hazırda müşterisi olup yurt dışına açılmak isteyen firmalar​
  • Riskini yüksek gördükleri ülkelere direkt olarak satış yapmak yerine bir aracı vasıtası ile o ülkenin pazarına girmeyi hedefleyen firmalar​
  • Güncel gümrük mevzuatı, uygun gtip bulma, emtia sigortası, uygun ödeme şekli gibi konularla uğraşmak, hesaplamalar yapmak, güvenilir bir lojistik firması bulmak gibi konulara zaman ayırmak istemeyen firmalar olarak sayılabilir. ​
  • info@lionuluslararasidanismanlik.com